Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem"

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Razem"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
33 822 73 29
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
pn. - pt. w godz. 9:00 - 15:00.
Ulica
Plac Opatrzności Bożej 20
Kod pocztowy
43-300
Miejscowość
Bielsko-Biała
Województwo
ŚLĄSKIE
Powiat
Bielsko-Biała
Dane rejestrowe
Forma prawna
Rejestrowe
KRS
0000114639
REGON
07044077600000
NIP
547-10-13-499
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
128
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy organizacją skupiającą rodziców, opiekunów i przyjaciół osób niepełnosprawnych założoną w lutym 1994 roku (przez kilkoro rodziców wychowujących dzieci z niepełnoprawnością intelektualną). W chwili obecnej w Stowarzyszeniu "RAZEM" zrzeszonych jest już około 70 rodzin.

Działamy głównie na obszarze Gminy Bielsko-Biała, powiatu bielskiego i powiatów ościennych.

Jesteśmy organizacją non provit, nie prowadzimy działalności gospodarczej, a wszystkie działania realizujemy wyłącznie dzięki wsparciu jednostek samorządowych, różnych instytucji i ludzi dobrych serc oraz środkom pozyskanym z 1%, zbiorek publicznych i działalności odpłatnej.

Od 2004 roku posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Nasz nr KRS to 0000114639

Od początku działalności staramy się umożliwić osobom niepełnosprawnym aktywne i godne uczestnictwo w życiu społecznym, tworzyć możliwie jak najkorzystniejsze warunki do ich pełnego rozwoju fizycznego i osobowego, a także nieść pomoc ich rodzinom. Tą misję i cele realizujemy poprzez działania takie jak:

  • świadczenie pomocy społecznej na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin, w tym prowadzenie Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego (DPS-u) w Bestwinie dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną,
  • dowóz młodzieży niepełnosprawnej na zajęcia terapeutyczne,
  • organizację turnusów, wycieczek, obozów i innych wyjazdów,
  • organizację imprez i eventów integracyjnych, sportowych i kulturalnych,
  • organizację czasu wolnego m.in. poprzez prowadzenie różnego rodzaju warsztatów i zajęć (artystycznych, edukacyjnych, rekreacyjnych, sportowych), wyjść i wyjazdów do instytucji kulturalnych (kina, teatru, etc.) i na basen, szkoleń i warsztatów np. z rozwoju kompetencji miękkich, umiejętności społecznych, wolontariatu,
  • prowadzenie rehabilitacji,
  • prowadzenie i organizację terapii w formie zajęć terapeutycznych, dogoterapii i hipoterapii,
  • wsparcie psychologiczne.

Ponadto naszym bardzo ważnym celem było wybudowanie Domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, aby móc im zapewnić miejsce do godnego życia w chwili, gdy np. z powodu śmierci rodziców zostaną pozbawione dachu nad głową oraz stworzyć przyjazne miejsce do działań prowadzonych na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Marzenie to udało się nam zrealizować… Dziś możemy się pochwalić ukończonym Ośrodkiem Mieszkalno-Rehabilitacyjnym im. Św. Abpa Józefa Bilczewskiego w Bestwinie (uruchomionym w 2014r. ).Jest to obiekt nowoczesny, funkcjonalny, umiejscowiony w pięknym otoczeniu. Budynek podzielony jest na dwie części. Jedną stanowi część mieszkalna przeznaczona na zamieszkanie i pobyty rotacyjne dla 22 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, drugą stanowi część rehabilitacyjno-rekreacyjna służąca realizacji większości naszych działań.

Współpracujemy z różnymi stowarzyszeniami na terenie Bielska-Białej m.in. Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski "ADA", Stowarzyszeniem "Serce dla serca", Bielskim Stowarzyszeniem "Teatr Grodzki" oraz Jednostkami Samorządu Terytorialnego jak: Urząd Miasta Bielsko-Biała, Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice, Urząd Gminy Bestwina, Starostwo Powiatowe, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bielsku-Białej.

Zarząd

Maria Sysak-Łyp, prezes
Ewa Oczadły, wiceprezes
Tadeusz Sowiński, członek zarządu
Danuta Owczarz, członek zarządu
Paweł Świerk, członek zarządu
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej