Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Fundacja United Way Polska
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 621 28 09
Telefon
22 621 28 09
Telefon
22 622 60 00
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
pon. - pt. w godz. 9.00 - 17.00.
Ulica
Poprawna 141A
Kod pocztowy
03-984
Miejscowość
Warszawa-Wawer
Województwo
MAZOWIECKIE
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wawer
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Kilka schodków do budynku.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000071715
REGON
01191583400000
NIP
527-12-48-329
Rok powstania
1996
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja United Way jest organizacją pożytku publicznego i niezależnym członkiem United Way, jednej z najstarszych międzynarodowych organizacji charytatywnych na świecie. Działa w Polsce od 1996 roku.

Misją Fundacji jest inicjowanie i współtworzenie w Polsce ruchu partnerskiej współpracy ludzi wszystkich środowisk społecznych na rzecz poprawy życia osób w trudnej sytuacji.

Fundacja dąży do poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych, chorych, ubogich, seniorów, znajdujących się w sytuacji kryzysowej poprzez wspieranie finansowe i rzeczowe projektów społecznych realizowanych przez ponad sto wybranych organizacji pozarządowych w całej Polsce. Od początku swego istnienia Wspólna Droga przekazała partnerskim organizacjom w całym kraju ponad 12 mln złotych.

Fundacja pozyskuje środki finansowe i rzeczowe na programy pomocy głównie dzięki współpracy z firmami. Aktualnie do grona firm partnerskich Fundacji należy 60 międzynarodowych korporacji oraz większych i mniejszych przedsiębiorstw krajowych. W programie składki pracowniczej prowadzonej w wielu firmach uczestniczy blisko 2 tysiące pracowników, dzięki którym na działania pomocowe rocznie pozyskujemy niemal milion złotych. Firmy wspierają działania Fundacji także przez dotacje celowe, dary rzeczowe i usługi w ramach jednorazowych, wieloletnich czy strategicznych umów.

Wspólna Droga organizuje charytatywne imprezy integracyjne oraz aukcje dla firm pragnących połączyć działania dobroczynne z aktywizacją pracowników, wspierając rozwój wolontariatu pracowniczego.

Kolejny nurt działalności Fundacji to realizacja lokalnych i ogólnopolskich programów społecznych takich jak: "Nikifory", "Partnerstwo dla dzieci", "Partnerstwo dla osób głuchoniewidomych", "Pokonaj kryzys", których celem jest wprowadzanie zmiany w życie grup społecznych i jednostek zagrożonych marginalizacją społeczną poprzez wspieranie efektywnych i nowatorskich rozwiązań systemowych, lokalnej współpracy międzysektorowej, organizowanie kampanii w mediach oraz propagowanie idei wolontariatu. Naszymi partnerami merytorycznymi i finansowymi są instytucje państwowe, lokalne władze samorządowe, organizacje pozarządowe, świat nauki i biznesu oraz media.

Zarząd

Agnieszka Wilczek, Członek Zarządu
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej