Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Polska Akcja Humanitarna
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
501 701 192
Adres rejestrowy
Ulica
Aleja Solidarności 78A
Kod pocztowy
00-145
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
MAZOWIECKIE
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
KRS
0000136833
REGON
01084930200000
NIP
525-14-41-253
Rok powstania
1994
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszą misją jest uczynić świat lepszym przez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych. Realizujemy ją poprzez udzielanie pomocy humanitarnej, rozwojowej
oraz prowadzenie edukacji społeczeństwa. Nasze działania prowadzimy w miejscach, gdzie wystąpił konflikt zbrojny lub katastrofa naturalna. Praca każdego z nas przyczynia się do ratowania życia ludzi. To zobowiązuje nas do rozwijania się i podnoszenia jakości naszej pomocy.

Naczelną zasadą PAH jest efektywne działanie z poszanowaniem godności człowieka. W naszych działaniach w terenie dążymy do aktywnego włączania społeczności lokalnych w proces dostarczania pomocy w celu jak najszybszego uniezależnienia ich od pomocy zewnętrznej. Dbamy o to, by nasza pomoc zapewniała długotrwały i stabilny rozwój regionu dotkniętego wojną czy kataklizmem.

Co robimy

Pomoc humanitarna
Niesiemy pomoc humanitarną ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych. Działamy by ratować życie, zdrowie i godność osób dotkniętych kryzysem.

Dostęp do wody i sanitariatów
Specjalizujemy się w zapewnianiu dostępu do czystej, bezpiecznej wody oraz odpowiednich warunków sanitarnych. Remontujemy infrastrukturę wodno-sanitarną, budujemy i remontujemy studnie, ujęcia wodne, toalety.

Głód i niedożywienie
Co sześć sekund z powodu głodu umiera na naszej planecie jedno dziecko. Jedzenia brakuje co siódmemu człowiekowi na Ziemi, a stan ten, zamiast się polepszać, stale się pogarsza. Czerpiąc swą siłę z zaangażowania polskiego społeczeństwa, PAH realizuje projekty mające na celu ochronę przed głodem i zapewnienie każdemu człowiekowi stałego źródła pożywienia. Działamy na poziomie lokalnym, pokazując ludziom, jak uprawiać ziemię i przekazując narzędzia, by sami mogli zadbać o własną przyszłość.

Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom - koniec działalności
Po 22 latach działalność Centrum Pomocy Uchodźcom i Repatriantom im. Małgorzaty Jasiczek-Gebert Polskiej Akcji Humanitarnej, będzie kontynuowana przez nowo powstałą Fundację Refugee.pl. Kończą się również działania na rzecz cudzoziemców prowadzone przez biura PAH w Toruniu i w Krakowie.

Dostęp do edukacji
Wyobraź sobie, że nie umiesz czytać - jak wtedy poradziłbyś sobie we współczesnej rzeczywistości? Mimo, iż prawo do nauki jest jednym z podstawowych praw człowieka, dziesiątki milionów ludzi jest pozbawionych szansy na uzyskanie podstawowej edukacji. W najbiedniejszych, zniszczonych wojną lub klęskami żywiołowymi krajach świata staramy się realizować projekty, które umożliwią ludziom dostęp do edukacji. Robimy co w naszej mocy, by działały szkoły, gdzie dzieci i niepiśmienni dorośli mogą nauczyć się czytać i pisać. Swoją działalnością obejmujemy również przebywające w Polsce dzieci uchodźców, które żeby uczestniczyć w lekcjach w polskiej szkole musza najpierw opanować nasz język.

Strefa EDU
Edukacja społeczeństwa polskiego jest drugim, obok pomocy humanitarnej i współpracy rozwojowej filarem działalności PAH. Jej celem jest przekazywanie wiedzy na temat tego, czym jest mądre pomaganie, co nas łączy z ludźmi na różnych kontynentach oraz jakie jest nasze miejsce i rola w łańcuchu globalnych współzależności. To, co robimy w ramach edukacji społeczeństwa nazywa się edukacją globalną. W ramach edukacji globalnej współpracujemy ze szkołami i szkolimy edukatorów i edukatorki.

Zarząd

Janina Ochojska-Okońska, prezes zarządu
Maciej Bagiński, członek zarządu
Grzegorz Gruca, członek zarządu
Sylvie Prokopowicz, członek zarządu
Katarzyna Ewa Górska, członek zarządu

Organizacje członkowskie

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej