Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Ostródzkie Towarzystwo "Amazonki"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
603 043 728
Telefon
665 525 626
Adres rejestrowy
Ulica
Słowackiego 13A
Kod pocztowy
14-100
Miejscowość
Ostróda
Województwo
warmińsko-mazurskie
Powiat
ostródzki
Gmina
Ostróda
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000069077
REGON
51134572300000
NIP
7411873561
Rok powstania
2000
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2004
Ludzie
Liczba członków
30
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Ostródzkiego Towarzystwa "Amazonki" jest niesienie pomocy chorym na chorobę nowotworową raka piersi oraz organizowanie i uczestniczenie w akcjach na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów piersi.Podnoszenie wiedzy wśród społeczeństwa i Amazonek o chorobie nowotworowej raka piersi i nowoczesnych metodach diagnostyki i leczenia.

Realizujemy swoje cele poprzez prowadzenie rehabilitacji ruchowej i psychicznej kobiet z rakiem piersi w różnym stadium choroby. Systematyczna rehabilitacja ułatwia powrót do pełnego życia oraz zapewnia jego komfort / praca, rodzina, społeczeństwo/.

Rehabilitacja Amazonek - organizowanie warsztatów psychoterapeutycznych co najmniej dwa razy w roku, udział w Ogólnopolskich Spartakiadach Amazonek.i Wojewódzkiej Spartakiadzie. 
Rehabilitacja co tygodniowa na sali gimnastycznej oraz na basenie. Spotkania z psychologiem indywidualne i grupowe.
Prowadzimy działania samopomocowe przez wolontariuszki-ochotniczki. Rozwijamy ruch samopomocowy wśród członkiń.
Dbamy o szkolenie ochotniczek i rozwijanie ruchu samo pomocowego. Prowadzimy szeroką działalność w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania raka piersi wśród młodzieży szkół ponad podstawowych,w zakładach pracy, oraz kobiet ze środowiska miejskiego i wiejskiego poprzez organizację spotkań,pokazów filmów i organizację konferencji. Działania te prowadzimy wspólnie z WOK w Olsztynie, oraz inspektorem oświaty Starostwa Powiatowego w Ostródzie.W ostatnim miesiącu włączyłyśmy się w akcję wsparcia zakupu mammografu i otwarcia Pracowni Mammograficznej w Ostródzie. Podpisaliśmy z innymi Towarzystwami inicjującymi tą akcje Deklaracje Partnerstwa. Opracowujemy i wydajemy materiały edukacyjne i folder o OTA, które otrzymują uczestniczki szkoleń.Bierzemy udział w szkoleniach i spotkaniach krajowych i zagranicznych organizowanych w ramach współpracy z innymi Klubami. Współpracujemy z Federacją Klubów " Amazonki" w Polsce i korzystamy z organizowanych przez nią warsztatów i turnusów rehabilitacyjnych.Organizujemy imprezy integracyjne,wypoczynkowe, zajęcia sportowe i imprezy kulturalne.
Każdego roku w październiku uczestniczymy w Marszach "Różowej wstążeczki" organizowanych na terenie województwa warmińsko - mazurskiego przez poszczególne Kluby Amazonek. W 2012r uczestniczyłyśmy Powiatowych Targach Organizacji Pozarządowych w czasie, których prezentowałyśmy swój dorobek na stoisku wystawowym.

Motto naszej misji: " Serce ma tylko ten kto ma je dla innych" Christian Fredrich Hebbel.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej