Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja "Ostatni Rejs"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
603 289 371
Telefon
91 326 07 04
Adres rejestrowy
Ulica
Polna 29
Kod pocztowy
72-510
Miejscowość
Wolin
Województwo
zachodniopomorskie
Powiat
kamieński
Gmina
Wolin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000229804
REGON
32002290400000
NIP
986-01-70-427
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem działania jest:
1) Wszechstronna działalność w zakresie pomocy społecznej dla sierot i rodzin marynarzy kontraktowych, którzy wypłynęli w swój ostatni rejs i nie powrócili z morza w wyniku wypadków losowych, zostawiając w trudnej sytuacji życiowej rodziny lub doznali trwałego uszczerbku na zdrowiu.
2) Wszechstronna działalność w zakresie pomocy społecznej dla ludzi morza, którzy stali się ofiarami nieuczciwych armatorów tanich bander i nie mają środków do życia.

Prowadzone działania:
Fundacja "OSTATNI REJS" z siedzibą w Wolinie jest Organizacją Pożytku Publicznego, non-profit, oparta w swoim działaniu na Wolontariacie (nikt z Zarządu czy Rady Nadzorczej nie pobiera wynagrodzenia) pod opieką której są, marynarze po wypadkach w czasie pracy na statku oraz owdowiałe Rodziny Marynarskie z całego kraju, ludzi poległych na morzu, niezależnie od miejsca, czasu i okoliczności w jakich zginęli.
W większości są to Rodziny w bardzo złej kondycji psychicznej po stracie bliskich podczas pracy na morzu z dala od rodzinnego domu, zdrowotnej oraz materialnej.

Fundacja na dzień dzisiejszy poszukuje wsparcia darczyńców (instytucji i osób prywatnych), na rzecz osieroconych rodzin po marynarzach zmarłych w czasie kontraktu, które nie otrzymały od armatora odszkodowania, ani zaległych należności z tyt. pracy po zmarłym.
Osierocone rodziny pozostawione samymi sobie nie są w stanie same poradzić sobie ze zdarzeniami losowymi, rozgrywającymi się daleko od rodzinnego domu, przez co potrzebna jest dla nich pomoc po traumatycznych przeżyciach, aby mogły stanąć na przysłowiowe nogi.
Fundacja pragnie skupić wokół jej idei osoby i instytucje rozumiejące problemy Ludzi Morza, zainteresowane pomocą w realizowaniu jej celów, aby jak największej liczbie osób potrzebujących można było tej pomocy udzielić, przeciwdziałając marginalizacji społecznej tej grupy zawodowej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
doradztwo zawodowe
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Sylwia Borkowska, prezes zarządu
Beata Mika, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej