Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

ATD Czwarty Świat
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 616 10 20
Telefon
505 222 609
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
poniedziałek: zamknięte, wtorek: zamknięte, środa: 12.30-16.30, czwartek: 12.30-16.30, piątek: 12.30-16.30
Ulica
Grenadierów 34 lok. użytk. 1
Kod pocztowy
04-073
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Południe
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Utrudniona
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
schody, brak windy
Adres biura
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Krakowska 17 lok. użytk. 2
Kod pocztowy
25-029
Miejscowość
Kielce
Województwo
świętokrzyskie
Powiat
Kielce
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000237930
REGON
26006432300000
NIP
959-17-25-313
Rok powstania
2005
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Ludzie
Liczba członków
12
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj nasze działania!

Dzięki wpływom z 1% będziemy mogli rozwijać nasze działania i docierać do większej ilości osób w trudnej sytuacji życiowej.

Ruch ATD Czwarty Świat Polska jest częścią międzynarodowego ruchu o charakterze apolitycznym i bez przynależności religijnej. Angażuje się wspólnie z ludźmi i instytucjami w celu znalezienia rozwiązania problemu skrajnego ubóstwa. Podejście ATD Czwarty Świat oparte na prawach człowieka koncentruje się wokół wspierania osób i rodzin żyjących w ubóstwie poprzez obecność i zaangażowanie w środowiskach grup mniej uprzywilejowanych, budowania świadomości społecznej na temat problemu skrajnego ubóstwa oraz wpływania na polityki zmierzające do jego rozwiązania.

Ruch ATD Czwarty Świat podejmuje starania, by z ludzi najuboższych uczynić najważniejszych partnerów w walce z nędzą i w budowaniu świata szanującego godność każdego człowieka. Stara się również ułatwić najuboższym zabranie głosu w publicznej debacie na temat współczesnych problemów społecznych oraz umożliwić im współdecydowanie w kwestiach, które ich bezpośrednio dotyczą.

Ruch ATD Czwarty Świat walczy o prawa człowieka, a zwłaszcza o zapewnienie dostępu do praw osobom najuboższym. Posiada status konsultacyjny przy UNICEF, UNESCO, Radzie Europy oraz Radzie Gospodarczej i Społecznej Narodów Zjednoczonych (ECOSOC).

W Polsce, ruch ATD rozpoczął swoją działalność w 1998 roku w Kielcach od spotkań wolontariuszy z bezdomnymi na dworcu PKP i w noclegowni. Od tego czasu trwają regularne spotkania, a 17 października odbywają się coroczne obchody ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem (www.overcomingpoverty.org).

Warszawie ruch ATD rozpoczął działalność w 2004 r przy okazji odbycia się 8. Europejskiego Uniwersytetu Powszechne, gdzie spotkali się ludzie najubożsi, wolontariusze i politycy z całej Europy, by wspólnie dyskutować o godności człowieka oraz o walce z nędzą i wykluczeniem społecznym.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
26.05.2021
Początki Międzynarodowego Ruchu ATD Czwarty Świat sięgają lat 50., kiedy to Józef Wrzesiński, wraz z rodzinami z obozowiska dla bezdomnych w Noisy-le-Grand we Francji, rozpoczął swoją działalność na rzecz walki o godność każdego człowieka. Pierwsze kontakty Ruchu ATD i Józefa Wrzesińskiego z polskim społeczeństwem miały miejsce pod koniec lat 70. Wtedy to ATD włączyło się w badania prowadzone przez Dział Spraw Społecznych biura ONZ w Genewie.
Publicystyka
13.05.2021
Światowa pandemia COVID-19 uwidoczniła znaczenie zinstytucjonalizowanych systemów pozwalających zagwarantować zaspokojenie podstawowych potrzeb wszystkim członkom społeczności. Potrzeba zabezpieczenia dochodu, publicznej służby zdrowia i innych rodzajów wsparcia stała się jeszcze bardziej wyraźna niż do tej pory.
Publicystyka
30.04.2021
Idea Rzecznika Praw Społecznych została wypracowana podczas spotkań Naszych Głosów, projektu zrealizowanego przez ATD Czwarty Świat. Jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez osoby, które zaznały ubóstwa i miały doświadczenie korzystania z pomocy społecznej, pracowników socjalnych znających ten system od środka, wolontariuszy służb społecznych i naukowców zajmujących się tematem od strony akademickiej.
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej