Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Fundacja Filmowa Se-ma-for
Kontakt
Telefon
42 681 54 74
Telefon
42 682 26 01
Adres rejestrowy
Ulica
Henryka Sienkiewicza 100
Kod pocztowy
90-357
Miejscowość
Łódź
Województwo
ŁÓDZKIE
Powiat
Łódź
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Parter budynku, który zajmuje Muzeum Animacji, jest dostępny dla niepełnosprawnych. Po remoncie w roku 2012 dostosowano pomieszczenia muzeum do potrzeb niepełnosprawnych z możliwością wjazdu wózkiem i skorzystania z ubikacji dla niepełnosprawnych
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000306067
REGON
10052560400000
NIP
725-19-73-672
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja:
Głównym celem statutowym Fundacji Filmowej Se-ma-for jest szeroko rozumiane propagowanie, wspieranie i promowanie wszelkiej działalności w zakresie kultury i sztuki filmowej, a w szczególności polskiego filmu animowanego i filmu dla dzieci. Jedną z dróg realizacji tego celu jest prowadzenie MUZEUM ANIMACJI, które prezentuje elementy z najlepszych i najbardziej znanych filmów łódzkiego studia oraz zapoznaje Gości z najnowszym dorobkiem Se-ma-fora.
Fundacja prowadzi niekomercyjne przedsięwzięcia związane ze sztuką animacji oraz pomaga młodym twórcom filmowym w rozwoju artystycznym i zawodowym. Organizuje międzynarodowy festiwal animacji poklatkowej - lalkowej Se-ma-for Film Festival. Wspiera także produkcję dzieł filmowych o wysokiej wartości artystycznej.

Prowadzone działania:
Celem Fundacji Filmowej Se-ma-for jest propagowanie, wspieranie i promocja wszelkiej działalności w zakresie kultury i sztuki filmowej, a w szczególności polskiego filmu animowanego i filmu dla dzieci.
Fundacja prowadzi MUZEUM ANIMACJI, w którym można obejrzeć wystawę scenografii i lalek z najbardziej znanych filmów Se-ma-fora, z Misiem Uszatkiem na czele, oraz w sali kinowej - najnowsze produkcje. Pomaga młodym twórcom filmowym w rozwoju artystycznym i zawodowym. Wspiera produkcję debiutów filmowych oraz innych dzieł o wysokiej wartości artystycznej. Fundacja organizuje kursy w rzadkich zawodach filmowych, warsztaty filmowe dla młodzieży, prelekcje i pokazy dla dzieci. Jest otwarta na współpracę z młodymi twórcami w ramach praktyk zawodowych, staży, czy wolontariatu.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
film
edukacja kulturalna
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą

Zarząd

Paulina Zacharek, pełnomocnik
Adam Ptak, członek zarządu
Zbigniew Żmudzki, prezes
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej