Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Fundacja Równoważnia
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
793 502 365
Adres rejestrowy
Ulica
Generała Tadeusza Kutrzeby 18B
Kod pocztowy
42-224
Miejscowość
Częstochowa
Województwo
ŚLĄSKIE
Powiat
Częstochowa
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000494003
REGON
24346447000000
NIP
949-21-96-314
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Równoważnia już od niemal dwóch lat działa aktywnie w Częstochowie, wcześniej jako niezależna grupa inicjatywna, a od sierpnia tego roku - jako Fundacja Równoważnia. Koncentruje się na działaniach dedykowanych kobietom, m.in. aktywizujących je w życiu zawodowym. Na tej płaszczyźnie współpracuje z biznesem, upowszechniając wiedzę o najlepszych praktykach, uwzględniając trendy związane z zarządzaniem różnorodnością i budowaniem równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym pracowników. W ten sposób Równoważnia wspiera przedsiębiorstwa w osiąganiu lepszych wyników i lokalne środowisko kobiet, kreując platformę dialogu pomiędzy nimi a pracodawcami.

W ostatnim czasie zrealizowałyśmy takie projekty jak "Mama wraca do pracy?!", "Kobieta na relaksie" czy "Równoważnia na okrągło", zapraszając częstochowskie kobiety do udziału w licznych warsztatach rozwojowych. Jako jeden z owoców projektu "Mama wraca do pracy?!" powstał również raport "Budowanie zaangażowania mam wracających do pracy: wyzwania, zalecenia, baza dobrych praktyk", upowszechniany przez nas wśród częstochowskich pracodawców.

Naszą misją jest wspieranie kobiet w osiąganiu życiowej równowagi między różnymi sferami swojego życia.

Zespół Fundacji tworzą osoby posiadające wykształcenie, wiedzę i doświadczenie w zakresie psychologii i rozwoju osobistego oraz zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach. Pracownicy Fundacji mają również bogate doświadczenie w zakresie współpracy trzeciego sektora z biznesem, potwierdzone rekomendacjami. W nasze projekty z radością angażujemy wolontariuszy.

Częstochowska Fundacja Równoważnia tworzy przestrzeń dla różnego rodzaju warsztatów i innych form twórczych, skoncentrowanych na rozwoju osobistym. Odbiorcami Równoważni są kobiety poszukujące inspiracji w codziennym poszukiwaniu równowagi w swoim życiu, aktywnym kreowaniu, pełnym i pięknym przeżywaniu swoich codziennych ról.

Rozpoczynając projekt Równoważnia marzymy, aby stała się dla nas platformą babskich spotkań. Wierzymy, że dzięki temu Częstochowa może stawać się przyjaźniejszym i bardziej inspirującym miejscem dla każdej z nas.

Projekty realizowane w ramach Równoważni zapraszają kobiety do udziału na zasadzie "baby - babom". W naszych działaniach korzystamy z kobiecej energii, tworząc wyjątkową atmosferę intymności i wsparcia w proponowanych formach rozwoju.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej