Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Warsztaty Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej)

Warsztaty Terapii Zajęciowej (jednostka prowadząca: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
12 421 17 30
Telefon
12 634 49 37
Adres rejestrowy
Ulica
Miodowa 9
Kod pocztowy
31-055
Miejscowość
Kraków
Województwo
MAŁOPOLSKIE
Powiat
Kraków
Adres kontaktowy
Ulica
Plac Sikorskiego 2 lok. 8
Kod pocztowy
31-115
Miejscowość
Kraków
Dane rejestrowe
Rok powstania
1999
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Szczegóły
Typ podmiotu
Warsztat terapii zajęciowej
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

W codziennych zajęciach w Warsztacie Terapii Zajęciowej uczestniczy 75 osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej. Rehabilitacja jest finansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty są elementem zintegrowanego systemu psychiatrii środowiskowej prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Podstawowym założeniem zintegrowanej opieki środowiskowej jest zapenienie ciągłości leczenia i rehabilitacji osób chorującyh psychicznie.WTZ-y przygotowują też do podjęcia pracy w zakładach pracy chronionej a nawet na wolnym rynku.Zajęcia odbywają się w dwóch ośrodkach:

1) ośrodek przy ul. Miodowej 9, gdzie terapia odbywa się w pięciu odębnych pracowanich: rękodzieła artystycznego, stolarskiej, prac biurowych i tłumaczeń, gospodarstwa domowego, krawieckiej i prac ręcznych oraz treningowej pracowni sklep, która sprzedaje rękodzieła i pamiątki wykonane przez uczestników rehabilitacji (zysk ze sprzedaży zasila wyodrębniony fundusz przeznaczony bezpośrednio dla uczestników np. wspólne wycieczki, czy wyjścia do kina);
2) ośrodek przy ul. Czarnowiejskiej 13/6-7 prowadzi zajęcia w pracowniach: komputerowo-księgowej, poligrficzno-reklamowej, zajęciowej.

Celem zajęć w Warsztatach jest dostarczenie osobom po przebytych kryzysach psychicznych realnych doświadczeń życiowych przez stworzenie atrakcyjnych stanowisk pracy, pomoc w organizacji dnia codziennego, trenowanie społecznych umiejętności.

Wykorzystując fakt, że ośrodek Miodowa 9 i Galeria mieszczą się w jednej z kamienic pięknej, starej dzielnicy Kazimierz, uczestnicy warsztatów aktywnie włączają się w jej życie. Organizowane są tu koncerty muzyki, wieczory poezji i wernisaże. W ten sposób uczestnicy rehabilitacji prezentują na zewnątrz efekty swojej pracy, staje się ona użyteczna dla szerszego grona społecznego, stanowi swoisty rodzaj poznawania i przełamywania barier społecznych wobec osób chorych psychicznie.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej