Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl

Warsztat Terapii Zajęciowej "Nowa Szansa" w Skórcu (jednostka prowadząca: Caritas Diecezji Siedleckiej)

Warsztat Terapii Zajęciowej "Nowa Szansa" w Skórcu (jednostka prowadząca: Caritas Diecezji Siedleckiej)
Kontakt
Telefon
602 323 316
Adres rejestrowy
Ulica
Siedlecka 19B
Kod pocztowy
08-114
Miejscowość
Skórzec
Województwo
MAZOWIECKIE
Powiat
siedlecki
Gmina
Skórzec
Dane rejestrowe
NIP
821-16-85-074
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Szczegóły
Typ podmiotu
Warsztat terapii zajęciowej
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Pracownia plastyczna
Realizowane w pracowni zamierzenia, umożliwiają rozwijanie u uczestników zdolności i wyobraźni plastycznej, stymulowanie rozwoju psychoruchowego i sprawności manualnej, kształcenie i doskonalenie zmysłów. Kształtowanie poczucia estetyki i piękna. Celem jest, aby sztuka pomagała podopiecznym poznać siebie, własne emocje, aby stała się ona istotnym środkiem ekspresji i pozwalała wyrażać własne pragnienia, potrzeby, przeżycia.

Pracownia kosmetyczno-fryzjerska
Instruktor z danej pracowni zapoznaje uczestników z technikami fryzjerskimi: perfekcyjne strzyżenie, trwała ondulacja, rozjaśnianie, barwienie, balejaż, mycie, układanie i pielęgnacja włosów. Nauka dbania o cerę i paznokcie. W pracowni tej uczestnicy mogą zapoznać się z różnymi kosmetykami i sposobami ich stosowania. Uczą się dbać o higienę osobistą, dobierać strój do okoliczności i warunków pogodowych.

Pracownia gospodarstwa domowego
Z pomocą instruktora uczestnicy realizują zadania, które pomogą im być coraz bardziej samodzielnymi w życiu codziennym. Podopieczni nabywają umiejętność przygotowywania różnych potraw. Ponadto, wdrażamy umiejętność korzystania z przepisów kulinarnych, dbania o estetykę stołu Zapoznajemy z zasadami racjonalnego i zdrowego odżywiania się.

Pracownia tkacko-krawiecko-dziewiarska
Młodzież nabywa tu podstawowe umiejętności z zakresu szycia maszynowego, ręcznego oraz tkania. W ramach prowadzonej terapii zapoznamy podopiecznych z przyborami niezbędnymi do szycia tkaninami i ich zastosowaniem. Uczestnicy uczą się fastrygowania, przyszywania guzików, prostej reperacji ubrań, posługiwania się żelazkiem czy też krosnem.

Pracownia techniczno-stolarska
Pracownia w swoim zakresie działania obejmuje naukę podstawowych czynności stolarskich i czynności przydatnych w życiu codziennym. Podopieczni zapoznawani będą ze sposobami obróbki i wykorzystania drewna. Podczas terapii podopieczni, pod okiem terapeuty nabywać będą umiejętności: techniczne przydatne w życiu codziennym.

Pracownia multimedialno-muzyczna
Uczestnicy w pracowni komputerowej uczą się podstawowych zasad posługiwania się komputerem i technologią informacyjna, doskonalić pisownię, przestrzegać zasad interpunkcji i ortografii, a także opracowywać będą rysunki w programach graficznych. Kształtuje się umiejętności koncentracji. W trakcie zajęć pobudza się inwencję twórczą, fantazję, rozwija zdolność przeżywania muzyki.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
rehabilitacja, terapia
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej