Używasz nowego ngo.pl Widzisz błąd lub chcesz się podzielić z nami swoją opinią? Pisz na adres redakcja@portal.ngo.pl
Fundacja Dzieci Wuja Toma
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
509 796 282
Adres rejestrowy
Ulica
Sosnowa 15
Kod pocztowy
42-274
Miejscowość
Aleksandria
Województwo
ŚLĄSKIE
Powiat
częstochowski
Gmina
Konopiska
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000579886
REGON
36271111400000
NIP
573-28-56-660
Rok powstania
2015
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Idea powołania Fundacji Dzieci Wuja Toma narodziła się jako naturalna konsekwencja osiągnięcia pewnego etapu w życiu. Przyszedł taki moment, kiedy Wuj Tom pomyślał:
"Zróbmy coś dobrego. Mam sporo zwierzaków (konie, kozy, osiołek… i wiele innych), mam zaprzyjaźnionych profesjonalnych terapeutów, mam grupę przyjaciół, którzy chcą poprawiać świat, mam pięknie położone tereny z dala od miejskiego gwaru (teren Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą), więc niech to miejsce daje radość też innym! To miejsce ma potencjał i ogromne pokłady dobrej energii!"
Tak właśnie powstał pomysł stworzenia profesjonalnego ośrodka animaloterapii - na początek! Miejsca, w którym zwierzęta będą leczyć dzieciaki… miejsca, w którym czas płynie wolniej i przyjemniej… miejsca, którego nie chce się opuszczać… miejsca, w którym KAŻDY POTRZEBUJĄCY ZNAJDZIE POMOC I WSPARCIE.

Mamy już doświadczenia w hipoterapii i wiemy, jaką niewysłowioną radość daje naszym gościom - tym małym i tym dużym - możliwość kontaktu z końmi. Teraz chcemy zrobić więcej! Chcemy zapraszać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji i dać im profesjonalną pomoc w pięknych okolicznościach przyrody!

Cele statutowe Fundacji Dzieci Wuja Toma koncentrują się wokół pomocy osobom potrzebującym. Na pierwszy plan wysuwa się stworzenie profesjonalnego ośrodka ANIMALOTERAPII i na tym skoncentrujemy się w najbliższym czasie. Chcemy zagospodarować przestrzeń, którą mamy do dyspozycji w taki sposób, aby nasi podopieczni mogli w jak najlepszych warunkach korzystać z oferowanych terapii.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań

Zarząd

Monika Strach, Prezes Zarządu
Kinga Strach, Wiceprezes Zarządu
Mariusz Malicki, Skarbnik Zarządu
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej